دوره های خردسالان

فونیکس یعنی آموزش نقاشی و رنگ آمیزی، کاردستی، شعر و سرود، کامپیوتر به زبان انگلیسی در واقع بچه ها در یک محیط شاد و آموزنده بدون اینکه احساس خستگی کنند زبان انگلیسی را اصولی و کاربردی آموزش میبینند و این آموزش مبتنی بر سیستمی همانند آموزش زبان مادری است به همین دلیل برای کودکان شاد و جذاب بوده و خسته کننده نمیباشد.
 
مواد آموزشی فونیکس 

flash card-songs های متنوع و شاد – کاردستی- بازی و سرگرمی- فیلمهای بسیار جذاب کودکانه به زبان انگلیسی- نقاشی و رنگ آمیزی- مکالمات روزمره به زبان انگلیسی
 

نحوه آموزش فونیکس

 
در سیستم آموزشی فونیکس ابتدا کودک در عوض حفظ کردن 26 حرف الفبای انگلیسی که معمولا فرار و یادگیری آن سطحی و مشکل میباشد، 42 صدای اصلی آنها را توسط action ها و story های مربوط به هر حرف به خوبی یاد گرفته و سپس با شکل حروف و نوشتن آن آشنا میشود که این شیوه باعث تثبیت مطالب به ذهن کودک میشود سپس با ترکیب کردن حروف با هم ( blending ) کودک میتواند کلمات و بالطبع جملات را به سهولت بخواند و بنویسد همچنین در زمینه گفتاری و شنیداری هنرجو پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد داشت این موضوع وجه تمایز این سیستم نسبت به سیستمهای متداول بوده و نتایج حاصله از پیشرفت چشمگیر هنرجویان در سنین مختلف و سطوح مختلف در آموزشگاه سیمین می باشد.

 از چه سنی باید کودکان آموزش زبان انگلیسی را شروع کنند؟


طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده در انگلستان بهترین زمان برای آموزش زبان انگلیسی در طول سالهای خردسالگی و نوباوگی است زیرا مغز یک کودک با سرعت شگفت انگیزی پرورش می یابد ( 90% در 5 سال اول زندگی ) مغز کودک با ساختن هزاران سیناپس ( ارتباط ) به کودک امکان یادگیری نوشتن و تلفظ یک لغت را به طور همزمان میدهد همچنین یادگیری آواها به دلیل انعطاف پذیر بودن اندامهای گفتاری در سنین پایین تر ( 4-6 سال ) بسیار سریعتر و بهتر انجام می پذیرد نسبت به سنین بالاتر که اندامهای گفتاری در این سنین کاملا شکل گرفته اند. همچنین، این احتمال وجود دارد که یادگیری یک زبان دیگر در اوایل کودکی، فرآیند رشد مدار عصبی را به طور مثبت تحت تاثیر قرار دهد.

 در سیستم فونیکس آموزش زبان از صدا شروع می شود . این سیستم به زبان آموز کمک می کند تا در مدت کمی براحتی بخواند، بنویسد و حرف بزند. سیستمهایی که تا کنون به کار گرفته می شدند چندان موفق نبوده اند. علت آن را هم بایدبیشتر در روش آنها دانست.

سیستم فونیکس برعکس خواندن و نوشتن را از طریق آموزش صدای حروف یاد می دهد.به همین دلیل این سیستم فونیکس نام دارد. در این سیستم زبان آموزابتدا با صدای حروف آشنا می شود نه الفبا.الفبای انگلیسی فقط 26 حرف دارد که برای آموزش زبان کافی نیست حال آنکه درانگلیسی حدود44 صدا(آوا) وجود دارد که بعضی از آنها از ترکیب دو حرف به وجود میآید مانند sh یاee... این حروف را حروف دیاگراف یا دوتایی می خوانند استفاده از الفبا علاوه بر محدودیت تعداد به دلیل دیگر نیز برای آموزش زبان کافی نیست زیرا در الفبا هر حرف نامی دارد و با ان نام شناخته میشودحال انکه زبان آموز برای خواندن و نوشتن به صدای حروف نیاز دارد نه به نام آنها.
 
پس آنچه نو آموز باید بشناسد صداها و چگو نگی ترکیب آنها از این طریق است که می تواند بدون تکیه به حافظه به تلفظ درست کلمات دست یابد و به راحتی کلماتی را که قبلا ندیده و نشنیده است به راحتی بخواند وبنویسد. مثلازبان آموزی که صداهای BUS را بداند در ترکیب آنها به آسانی به تلفظ کلمه bus می رسد حتی اگر هیچ نوع آشنایی قبلی با این کلمه نداشته باشد. این یک موفقیت بزرگ برای زبان آموز به شمار می آید.
 
بر عکس نو آموزی که با سیستم بصری(با تکیه بهحافظه) املا، تلفظ کلمات را یاد می گیرد با دیدن کلمات نااشنا گیج می شود و باید آنها را در مقایسه با کلماتی که قبلا خوانده، بشناسد. این کاری است دشوار و کند که احتمال خطا در آن زیاد است چه بسا تنها زبانی که زبان آموز داشته باشد این است که: ( من این کلمه را هنوز نخوانده ام). تفاوت یادگیری از طریق دو سیستم بسیار زیاداست. زبان آموزی که انگلیسی را با سیستم فونیکس می آموزد در پایان اولین سال تحصیلی خود 12 ماه جلوتر از زبان آموزی است که زبان را از طریق سنتی فرا گرفته است. از آن مهمتر احتمال خطا در این سیستم بسیار کمتر است. زبان آموزانی که زبان را از طریق سنتی و به خاطر سپردن کلمات می آموزند ازهر 4 کلمه یک را اشتباه می نویسد. بخصوص در پسرها احتمال خطا بیشتر است. در حالی که در روش فونیکس احتمال این خطا را به احتمال یک در20 کاهش می یابد.
هرچه کودک زودتر با زبان دوم آشنا شود، شانس بیشتری برای دستیابی به مهارت‌های کسب زبان دوم خواهد داشت. بررسی‌ها نشان داده است اگر کودک در سن زبان‌آموزی یعنی قبل از 7 تا 8 سالگی زبان دوم را بیاموزد، مهارت بهتری در تکلم زبان دوم و لهجه خواهد داشت. که به همین خاطر آموزشگاه زبان سیمین با برگزاری کلاسهای ترمیک و مهد زبان آماده خدمت رسانی به فرزندان عزیز شما می باشد.
کلاسهای ترمیک آموزشگاه سیمین در روزهای (شنبه / دوشنبه) و (یکشنبه / سه شنبه) به مدت زمان 1 ساعت و 45 دقیقه و 2 ماهه می باشد که نو آموزپس از گذراندن 13 ترم آموزشگاهی موفق به اخذ دیپلم فونیکس در جشن فارغ التحصیلی خواهد شد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام با شماره‌های ذیل (واحد گوهردشت) تماس حاصل فرمایید.
34434914_34217850